O nas

Weco Marine Services jest spółka zależną duńskiego armatora Dannebrog Rederi AS założoną w roku 1995 jako przedstawicielstwo pod nazwą Dannebrog Rederi AS – biuro Polska. Od stycznia 2000 roku spółka zmieniła nazwę na Weco Marine Services.

Główną dzialalnością firmy jest świadczenie usług crewingowych dla duńskiego aramtora Danneborg Rederi AS. Weco Marine jako członek Grupy Dannebrog odpowiada za tworzenie i kreowanie Strategii Załogowej dla statków będących pod zarządem technicznym Dannebrog Rederi (www.dannebrog.com)

Obszarami aktywności Dannebrog Rederi są głównie Chemical Tankers oraz żegluga liniowa. Gdybyście Państwo chcieli dowiedzieć się więcej szczegółów o działalności firmy, można odwiedzić strony: www.wecoshipping.com – strona dotycząca tankowców, oraz www.nordana.com – tutaj można zasięgnąć informacji o serwisie liniowym statków Ro-Ro i General Cargo oraz o statkach będących w czarterze u zewnętrznych klientów.

Weco Shipping jest dobrze znaną marką handlową działu tankowców firmy Dannebrog Rederi AS. Posiada nowoczesną flotę statków, które są dostosowane do przewozu prawie wszystkich rodzajów ładunków płynnych zgodnie z klasą IMO II i III.

Nordana jest działem operacyjnym statków Ro-Ro i Gen.Cargo. Składają się na nią dwie główne linie żeglugi regularnej: linia pomiędzy Morzem Śródziemnym a Ameryką Północną oraz linia statków operujących na zachodnim wybrzeżu obu Ameryk i Zachodniej Afryki.

Niektóre statki pozostają w liniowym serwisie zewnętrznych firm.

Dannebrog Rederi jest obecnie właścicielem oraz współwłaścicielem 2 tankowców i 11 statków typu Ro-Ro i Multipurpose. Kolejne 2 tankowce (40.000 Dwt) oraz 10 statków typu Multipurpose jest budowanych na stoczniach w Korei i w Chinach. Planowane oddnanie do serwisu ma nastąpić w latach 2009-2010.

Obecnie na naszych statkach jest zatrudnionych przeszło 300 marynarzy z różnych krajów. Zatrudniamy wykwalifikowanych oficerów i załogi szeregowe następujących narodowości: Polska, Rumunia, Ukraina, Rosja, Litwa, Łotwa, Estonia, Filipiny. Wszyscy marynarze, zatrudnieni za naszym pośrednictwem, są objęci porozumieniem zbiorowym (Collective Bargaining Agreement) zawartym przez Dannebrog Rederi AS ze związkiem zawodowym afiliowanym przez ITF.

Poza świadczeniem usług w zakresie załóg dla Dannebrog Rederi AS, działamy również jako agent załogowy dla kilku innych znanych i cenionych na rynku armatorów z Norwegii i Niemiec. Na tym polu głównie zajmujemy się rekrutacją Polskich oficerów na statki typu Crude Oil Tanker, Chemical Tanker i Kontenerowce.
Licznik odwiedzin: 495
Copyright © 2008 WECO MARINE   Design: Qltech
PLEN